Zastosowanie laserów w kosmetologii

Laseroterapią nazywamy ogół zabiegów terapeutycznych, które wykonywane są z użyciem aparatury laserowej. Do niedawna nazwa ta odnosiła się jedynie do zabiegów leczniczych wykonywanych przez lekarzy, jednak obecnie laseroterapia z powodzeniem wykonywana jest w gabinetach kosmetologii oraz medycyny estetycznej na całym świecie. Jak działają lasery i w jaki sposób mogą być one wykorzystywane w kosmetologii dowiesz się czytając dalsza część tego tekstu.
Laseroterapia bez tajemnic
Sposobem na zrozumienie fenomenu popularności laseroterapii w kosmetologii jest podstawowa wiedza na temat ludzkiego ciała. Składa się ono z tkanek, które zawierają substancje mające zdolność do pochłaniania energii, nazywane chromoforami lub foto akceptorami. Podstawowe z nich znajdujące się w ludzkiej skórze to woda, hemoglobina, melanina oraz różnego rodzaju białka.
Zabiegi z użyciem lasera, o których można przeczytać więcej na stronie Laseroterapia bez tajemnic, mają za zadanie wywołanie celowego urazu termicznego w danej strukturze tkankowej w sposób selektywny i zmniejszający ryzyko wystąpienia różnych reakcji niepożądanych. W ten sposób laser dociera wprost w określone przez nas obszary stymulując je do pracy lub unieruchamiając je na określony czas.
Zastosowanie laserów w kosmetologii
Lasery kosmetyczne to niezwykle uniwersalne urządzenia, które pozwalają wpływać na szereg procesów w obrębie ludzkiego ciała, takie jak:
odmładzanie i wygładzanie skóry,
- depilacja,
- zamykanie naczynek krwionośnych,
- zmniejszenie widoczności blizn oraz rozstępów,
- usuwanie przebarwień skóry i tatuaży,
- pozbywanie się zmian skórnych.
Z uwagi na możliwość oddziaływania na różne chromofory w naszym ciele wystarczy jedynie wybrać urządzenie o odpowiedniej długości fali, by móc cieszyć się wyjątkowym i trwałym efektem zabiegu.
Zalety laseroterapii
Laseroterapia jest sposobem poprawy wyglądu naszego ciała, który z roku na rok zdobywa coraz większa popularność. Przyczynami tego stanu rzeczy są następujące zalety tego rodzaju zabiegów:
- Duża skuteczność – zaawansowana technologia laserowa pozwala na oddziaływanie w konkretnym obszarze ciała, bez konieczności uszkadzania sąsiadujących tkanek z tego powodu laseroterapia nie wiąże się praktycznie z żadnymi większymi skutkami niepożądanymi zabiegów. Oczywiście, by tak się stało należy wybierać sprawdzonych lekarzy oraz kliniki. Miejsca takie znajdziemy na stronie https://www.zabieglaserem.pl/laseroterapia-ranking-gabinetow, gdzie umieszczony został ranking najlepszych gabinetów oferujących usługi laseroterapii.
- Szeroki zakres wskazań – laseroterapia jest niezwykle uniwersalna, dlatego pozwala na walkę z niemal każdym defektem kosmetycznym ludzkiego ciała. Bez względu na to, czy chcemy walczyć z nadmiernym owłosieniem ciała, bliznami, czy oznakami starzenia laseroterapia to zawsze dobry wybór.
- Coraz lepszy dostęp do technologii – jeszcze do niedawna lasery były dostępne jedynie w nielicznych salonach w Polsce. Obecnie rozwój technologii i szeroki wybór urządzeń do laseroterapii sprawia, że sprzęt ten znajduje się na liście wyposażenia ogromnej liczby salonów kosmetycznych w Polsce.
- Niewielka inwazyjność metody – laseroterapia jest małoinwazyjnym sposobem korygowania wyglądu, co oznacza, ze nie wiąże się z długą rehabilitacją ani możliwością wystąpienia działań niepożądanych.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany