Szampon z pokrzywy – jak go stosować i jakie daje efekty?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Mimo że pokrzywa niekoniecznie przywołuje pozytywne odczucia, jest ona bardzo skutecznym środkiem stosowanym z wielu powodów, a jednym z nich jest właśnie jej wpływ na włosy. Posiada wiele cennych substancji, które wspomagają organizm i doskonale wpływają na poprawę kondycji włosów oraz ich wygląd.
Pokrzywa na włosy – jak działa i czy jest dla nich odpowiednia?
Szampon z pokrzywy stanowi doskonałą receptę na zdrowe i piękne włosy, szczególnie że jego lista właściwości jest bardzo długa, a ich działanie bardzo pozytywne. W pokrzywie można znaleźć wiele składników mineralnych, takich jak: chlor, krzem, magnez, fosfor, wapń, siarka, a nawet potas.
Działa również efektywnie ze względu na zawartość witamin A, C, E, K oraz B2. Dzięki wszystkim tym składnikom wpływ szamponu i wszelkich wcierek z pokrzywy jest niezwykle skuteczny, tym bardziej że reguluje pracę gruczołów łojowych oraz doskonale wzmacnia kondycję włosów i poprawia ich wygląd.
Pokrzywa zmniejsza również łupież, działa przeciwzapalnie i regenerująco, a zawarta w niej krzemionka wpływa na wzrost włosów. Dodatkowo ziele wzmacnia słabe i łamliwe włosy, a także chroni je przed szkodliwym działaniem mrozu oraz wiatru, co dowodzi, że jest to odpowiedni składnik do stosowania na skórę głowy, aby dobrze o nią zadbać i poprawić jej ogólny stan. Aby dokładniej wymienić zalety pokrzywy, w jej przypadku wyróżnia się m.in.:
- magnez – zapobiega łamliwości i rozdwajaniu końcówek włosów.
- żelazo – wpływa na regenerację skóry głowy.
- selen – wzmacnia kruche oraz osłabione włosy.
- cynk – reguluje pracę gruczołów łojowych.
- potas – zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów.
- wapń – wzmacnia pasma włosów i dodaje im objętości.
- witamina A – wpływa na prawidłowy metabolizm cebulek włosowych i komórek naskórka.
- witamina B – wzmacnia i zapobiega przerzedzaniu włosów, chroni ich naturalny kolor i łagodzi podrażnienia.
- witamina C – zapobiega wypadaniu włosów.
- witamina D – działa regenerująco.
- witamina E – nadaje włosom blask i elastyczność oraz je wzmacnia.
- witamina F – hamuje procesy starzenia się skóry głowy.
- witamina K – działa odżywiająco oraz zwiększa grubość i gęstość włosów.
Istotną kwestią jest też fakt, że to liście pokrzywy są najbardziej bogate w mikro- i makroelementy, a także poziom białek i tłuszczów jest u nich wyższy niż w przypadku łodygi lub korzenia.
Jakie są efekty stosowania szamponu z pokrzywy?
Pokrzywa sama w sobie zawiera mnóstwo leczniczych właściwości, które nie tylko wspomagają walkę z wypadaniem włosów, lecz również są pomocne przy ich odroście. Dzięki nim włosy stają się mocne i lśniące, a także pojawia się szansa przywrócenia swojego pierwotnego koloru.
Regularne stosowanie kosmetyków z zawartością pokrzywy przynosi wiele korzyści i jest to metoda polecana przede wszystkim osobom z:
- osłabionymi i cienkimi włosami,
- włosami pozbawionymi blasku i witalności,
- przetłuszczającymi się włosami,
- łamliwymi końcówkami,
- nadmiernym wypadaniem włosów,
- problemami z łupieżem, świądem lub zaczerwienieniem skóry głowy.
Warto wiedzieć, że efekty stosowania pokrzywy na włosy widać praktycznie od razu, a pierwszym sygnałem jest ich blask i gładkość. Udowadnia to, że jest to naprawdę skuteczny sposób na walkę z wypadaniem włosów, łupieżem oraz stanem zapalnym skóry głowy, a także innymi przypadłościami. Z tego powodu pokrzywa jest wykorzystywana zarówno w różnorodnych kosmetykach, jak i w tabletkach na
włosy. Wszelkie płukanki lub szampony można stosować jednak nie tylko leczniczo, ale również profilaktycznie.
Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz artykuły opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.