Masaż twarzy – jak wykonać go w domu?

Masaż twarzy to doskonały sposób na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Jest bardzo popularny w Azji, ale Europejki również coraz chętniej korzystają z jego dobrodziejstw. Regularnie wykonywany masaż twarzy może znacznie opóźnić proces starzenia się skóry, a nawet zniwelować już istniejące zmarszczki. Jak wykonać masaż twarzy w domu? Jakie są jego efekty? I wreszcie – jakie kosmetyki do masażu twarzy wybrać? Podpowiadamy!
Masaż twarzy – efekty
Masaż twarzy to metoda, dzięki której rozluźniasz mięśnie, które na co dzień kurczą się setki razy. Z pewnością nie raz widziałaś, jak sportowcy rozciągają się lub rolują po treningu, by rozluźnić mięśnie – to samo powinnyśmy robić z twarzą tuż przed pójściem spać! Efekty masażu twarzy to:
- ujędrnienie skóry,
- przywrócenie owalu twarzy,
- zniwelowanie zmarszczek – w tym kurzych łapek,
- zmniejszenie widoczności bruzd wargowo-nosowych,
- poprawa elastyczności,
- zmniejszenie zastojów limfatycznych, np. pod brodą.
Masaż twarzy najlepiej wykonywać 4-5 razy w tygodniu. Zajmuje jedynie kilka minut, a jego efekty są naprawdę spektakularne. Oprócz nieocenionego wpływu na skórę ma jeszcze jedną zaletę – doskonale relaksuje i wycisza, dlatego polecany jest przed snem. Do wykonania masażu twarzy nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Wystarczą Twoje dłonie i wybrany olej do masażu.
Oleje do masażu twarzy – jaki wybrać?
Olej do masażu twarzy to niezbędny element. Możesz stosować go zamiennie z wybranym serum olejowym lub łączyć oba produkty. Ważne jednak, by dobrać je do potrzeb swojej skóry. Najlepiej sprawdzą się naturalne oleje do masażu twarzy – dostarczą skórze niezbędnych składników odżywczych i witamin oraz zapewnią niezbędny poślizg podczas masażu.
Do masażu twarzy sprawdzi się dobrze wszystkim znany olej arganowy. Jeśli jednak zależy Ci na nawilżeniu o odmłodzeniu, postaw na naturalny, nierafinowany olej moringa. Dla cery problematycznej lepszym wyborem będzie olej konopny lub olej jojoba. W przypadku skóry wrażliwej dobrze sprawdzi się chociażby olej sezamowy, który jest bardzo delikatny dla skóry.
Masaż twarzy krok po kroku
Przed wykonaniem masażu twarzy wykonaj demakijaż i dokładnie umyj skórę. Następnie możesz nałożyć na nią gorący kompres. Nie jest to element konieczny, jednak dobrze przygotowuje skórę do masażu i ma działanie relaksujące. Pamiętaj także, by przed aplikacją oleju spryskać skórę ulubionym hydrolatem lub wodą.
Krok 1
Wylej na dłonie kilka kropel wybranego oleju i delikatnie go rozetrzyj, aby był nieco cieplejszy.
Krok 2
Rozpocznij masaż od policzków. Złącz palce i wykonuj ruchy od dołu ku górze – od linii żuchwy do skroni. Lekko przyciskaj dłonie do skóry. Jeśli chcesz, by Twój masaż był bardziej intensywny, wykonuj te same ruchy z wykorzystaniem piąstek.
Krok 3
Wykonaj masaż wokół oczu. Palcem środkowym i serdecznym zataczaj delikatne kręgi od środka czoła w kierunku skroni, a następnie do nosa.
Krok 4
Rozmasuj czoło. Możesz zrobić to przy pomocy opuszków palców – przesuwaj energicznie od środka czoła ku bokom. Pamiętaj, by zawsze wykonywać ruchy ku górze. Nie pomijaj także miejsca pomiędzy brwiami, aby uniknąć powstawania bruzdy.
Krok 5
Wykonaj okrężne ruchy wokół ust z wykorzystaniem palca środkowego i zewnętrznego. Nie pomijaj również kącików ust – w ten sposób zmniejszysz ryzyko powstawania bruzdy nosowo-wargowej.
Krok 6
Uciskaj konkretne punkty twarzy, by rozluźnić mięśnie: brodę, policzki, okolice nosa, kąciki oczu, łuki brwiowe, czoło. Następnie możesz zaaplikować chłodny kompres. Podczas masażu wybrany olej powinien się wchłonąć. Nie musisz go zmywać. Dobrym pomysłem będzie zaaplikowanie dodatkowego kremu nawilżającego.
Masaż twarzy nie jest trudny, a jego wykonanie zajmuje około 10 minut. Jeśli zależy Ci na młodym wyglądzie, koniecznie wprowadź go do codziennej pielęgnacji i wykonuj z użyciem ulubionego oleju. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku tygodniach!
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz artykuły opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.