Jakie są wskazania do korzystania z komory normobarycznej?

Komory normobaryczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Trudno się temu dziwić. Normobaria uznawana jest za niezwykłe odkrycie medycyny ostatnich lat. W komorze normobarycznej można dotlenić organizm i dostarczyć mu niezbędnych dla zdrowia pierwiastków. Na czym polega jej działanie i kto szczególnie powinien skorzystać z jej dobrodziejstw?
Jak działa komora normobaryczna?
W komorze normobarycznej tworzy się mieszankę oddechową o optymalnych dla człowieka parametrach. Jest to mieszanka, która pozwala w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny sposób usprawnić funkcjonowanie organizmu. Ilość tlenu w komorze normobarycznej zwiększa się mniej więcej 2 krotnie i stanowi aż 40% mieszaniny. Z kolei dwutlenku węgla jest ok. 2-3%, a wodoru prawie 0,5%. Ciśnienie w takim pomieszczeniu, podobnie jak w komorze hiperbarycznej jest wyższe, podniesione do 1500 hPa. Różnica między komorą normobaryczną a hiperbaryczną polega na zastosowaniu mieszanki gazów, a nie tylko czystego tlenu. Dlaczego mieszanka gazów jest dla człowieka korzystniejsza?
Otóż jej parametry są tak dopasowane, by jak najlepiej oddawały stan ziemskiej atmosfery, która przez całe wieki ulegała zmianie. Taki powrót do przeszłości ma na celu zwiększyć dotlenienie krwi oraz usprawnić transport tlenu do komórek. Zadaniem niewielkiej ilości wodoru jest neutralizacja wolnych rodników i niwelowanie stanów zapalnych w organizmie.
Jakie są wskazania do korzystania z komory normobarycznej?
Przebywanie w komorze normobarycznej zalecane jest osobom cierpiącym na przewlekłe stany zapalne, a w szczególności dolegliwości takie jak:
- zapalenie kości,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Terapia normobaryczna wspomaga również regenerację po udarach, zawałach, zabiegach chirurgii plastycznej, chemioterapii i różnego rodzaju operacjach. Jest polecana także w przypadku osób cierpiących na stwardnienie rozsiane, autyzm, Alzheimera czy chorobę Parkinsona i zespół Aspergera.
Dowiedziono, że wykazuje ona korzystne działanie u pacjentów z różnego typu obrzękami, żylakami i chorobami skórnymi takimi jak trądzik, łuszczyca, czy rumień. Pomaga także w stanach infekcji bakteryjnych, anemii, cukrzycy, boreliozie i alergii. Działa wspomagająco w przypadku nowotworów i miażdżycy. Korzystne działanie komory normobarycznej mogą zauważyć także osoby dotknięte osteoporozą i z problemami sercowo-naczyniowymi.
Jak komora normobaryczna działa na ludzki organizm?
Wiadomo już, że komora normobaryczna zwiększa natlenienie krwi i ułatwia dostarczanie tlenu do komórek, a dodatek wodoru neutralizuje wolne rodniki oraz niweluje stany zapalne. Przebywanie w takiej komorze pomaga również blokować zniszczenia wewnątrzkomórkowe. Efekty terapii są odczuwalne już po pierwszej wizycie poprzez poprawę samopoczucia. Nie ma wątpliwości, że takie sesje pozytywnie wpływają na układ krążenia. Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio poprawia wygląd skóry i działa odmładzająco. Oprócz tego dochodzi do zregenerowania nabłonka i polepszenia wydolności organizmu. Pacjenci odczuwają również poprawę jakości snu oraz koncentracji i wiele, wiele więcej.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz porady opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.