Jak pozbyć się trwałej ondulacji?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Trwała ondulacja, jest starym oraz sprawdzonym sposobem na stworzenie pięknie prezentujących się loków, niemniej nierzadko zdarzają się sytuacje, w których szybko chcemy się pozbyć loków. Sposobów na to, jak pozbyć się trwałej ondulacji jest całkiem sporo. Wybranie odpowiedniej metody zależne jest od stopnia zniszczenia kosmyków oraz powodów, dla których podjęto decyzję o ich wyprostowaniu.
Co zrobić gdy trwała nie wyszła?
Jeśli trwała ondulacja, wykonywana była w salonie fryzjerskim, a jej rezultat odbiega od oczekiwań, trzeba na pewno złożyć reklamację na taką usługę. Fryzjer dokona korekcji błędów i sprawi, iż fryzura nabierze pożądanych kształtów. A co jeżeli fryzura wygląda bardzo dobrze, ale najzwyczajniej nam się nie podoba? W takiej sytuacji konieczny będzie zabieg usuwania ondulacji z kosmyków.
Mogą to być zabiegi takie, jak:
- trwałe prostowanie chemiczne, czyli inaczej odwrócona trwała ondulacja,
- keratynowe prostowanie włosów po trwałej ondulacji,
- keratynowe wygładzanie,
- szampony,
- hialuroplastia.
Nieudana trwała co robić? – chemiczne prostowanie włosów
Chemiczne prostowanie włosów opiera się na takiej samej metodzie, co trwała ondulacja, dlatego też nierzadko nazywa się ją trwałą prostującą. Sposób ten opiera się na rozbijaniu, później zaś na dokonaniu zmiany położenia dwu siarczkowych mostków w strukturze włosów, które odpowiedzialne są za to, czy włosy będą kręcone, czy proste. Do tego zabiegu używane są preparaty chemiczne, w składzie których znajduje się utrwalacz oraz płyn prostujący. Zwykle do prostowania włosów stosowane są środki trwale ondulujące, przy czym włosy nie są nawijane na wałki, tylko wygładzane. Zabieg może mieć wpływ na znaczne obniżenie mechanicznej wytrzymałości oraz wysuszenie włosów. Po przeprowadzeniu zabiegu chemicznego prostowania kosmyków trzeba szczególnie zadbać o właściwe ich nawilżenie, aby nie dopuścić do przesuszenia, ponieważ wówczas włosy będą się puszyć i staną się matowe. Do trwałego prostowania stosowane są także płyny zmiękczające keratynę w zestawieniu z działaniem wysokiej temperatury.
Produkty z keratyną w składzie
Pomogą nie tylko w pozbyciu się puszenia, ale również w odbudowie struktury kosmyków, przywracając im blask i siłę. Plusami używania tego rodzaju specyfików są możliwość przeprowadzania zabiegów w domu, łatwość użycia, jak i długotrwały rezultat utrzymujący się przez 4-5 miesięcy. Poza tym keratyny są w stanie zapewnić włosom wydłużoną ochronę przed promieniowaniem UV i chronią je również przed wysychaniem w czasie eksponowania na działanie ciepła. Wśród minusów produktów z keratyną, warto wspomnieć o tym, iż włosy stają się znacznie cięższe i ulegają szybkiemu zabrudzeniu, co nierzadko staje się przyczyną ogólnego nieładu na głowie. Wadą produktów keratynowych jest też obecność przeciwwskazań do ich użycia. Wiele spośród preparatów nie powinno być stosowane przez kobiety będące w ciąży, karmiące piersią, alergików oraz osoby chorujące na schorzenia nowotworowe. Związane jest to z obecnością formaldehydu, który nierzadko znajduje się w ich składzie, jak również z negatywnym wpływem na nasz organizm. Poza tym wiele preaparatów keratynowych ma nieprzyjemną, ostrą woń, która może się utrzymywać na kosmykach jeszcze przez pewien czas po przeprowadzeniu zabiegu.
Szampony
Będą pomocne wyłącznie w przypadku nieudanej trwałej ondulacji, kiedy loki nie zdążyły się jeszcze uformować, a włosy stały się niegrzeczne i puszyste. Przy intensywnych już lokach, tego rodzaju preparaty będą bezsilne. Plusem takich szamponów jest ich naturalny skład, w którym znajdują się witaminy oraz olejki. Chronią one również przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury i skutecznie prostują umiarkowane falistości. Mówiąc o minusach, warto wspomnieć o niemożności użycia ich do bardzo kręconych kosmyków oraz wzroście zawartości tłuszczu we włosach w przypadku częstego używania.
Hialuroplastia
Jest to mocno wygładzający włosy zabieg na bazie doskonale znanego kwasu hialuronowego, który mocno nawilża, wygładza, ułatwia rozczesywanie oraz zapewnia wspaniały połysk. Ponadto chroni włosy przed zanieczyszczeniami. W jego składzie nie ma składników o zwierzęcym pochodzeniu, zatem można go śmiało polecić weganom. Otrzymane rezultaty utrzymują się 4-6 miesięcy. Zabieg ten to również kilka różnych etapów, a najważniejsze jest użycie preparatu zawierającego kwas hialuronowy, ekstrakt z cukru organicznego oraz kwasy organiczne. Takie połączenie będzie w stanie zapewnić wygładzanie fal oraz zniwelować puszenie się kosmyków.
Przeczytaj także artykuł: Jak wyprostować włosy po trwałej ondulacji, która nam się nie podoba?
Link do artykułu tutaj: https://nores.pl/jak-wyprostowac-wlosy-po-trwalej-ondulacji-ktora-nam-sie-nie-podoba/
Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz artykuły opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.