Gładka skóra latem: czy warto skorzystać z depilacji laserowej?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Latem chcemy cieszyć się idealnie gładką skórą, jednak regularna depilacja zajmuje dużo czasu. Warto zastanowić się nad dostępnymi w salonach kosmetycznych usługami. Jedną z popularniejszych opcji jest depilacja laserowa, która cieszy się opinią niezwykle skutecznej nowoczesnej metody walki ze zbędnym owłosieniem.
Jaka jest trwałość efektu depilacji laserowej?
Efekty depilacji są niezwykle trwałe, jednak czy depilacja laserowa jest na zawsze? Rezultaty są uzależnione od odpowiedniej ilości zabiegów, którą ustala się już podczas konsultacji ze specjalistą wykonującym depilację. Efekty są najbardziej zauważalne u osób z ciemnymi włosami i jasną skórą. Zazwyczaj do osiągnięcia trwałego efektu potrzebne jest wykonanie 4-6 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Przerwy między nimi nie mogą być dłuższe niż dwanaście tygodni. Prawidłowo przeprowadzony cykl zabiegów pozwala na trwałe zniszczenie mieszków włosowych, hamując wzrost nowych włosów. Pozwala to na uzyskanie 95% skuteczności i zapewnia długotrwały rezultat. Należy mieć na uwadze, że aby cieszyć się idealnie gładką skórą warto po około roku wykonać zabieg przypominający.
Zalety depilacji laserowej
Poza wymienioną wcześniej skutecznością i trwałością efektu warto wspomnieć, że depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna, dlatego umożliwia usunięcie owłosienia z wyjątkowo wrażliwych miejsc:
- okolic bikini,
- pach,
- obszaru nad wargą.
Depilacja laserowa pozwala na osiągnięcie wymarzonego efektu bez podrażnienia skóry. Jest oszczędnością czasu oraz pieniędzy – nie musisz już pamiętać o kupieniu maszynki do golenia. Depilacja laserowa jest rozwiązaniem problemu wrastających włosków i sposobem na objawowe leczenie hirsutyzmu.
Na co należy zwrócić uwagę przed zabiegiem?
Najlepiej odwiedzić zaufany salon kosmetyczny, a na miejscu skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiednią ilość zabiegów i opowie o środkach ostrożności. Wstępna rozmowa umożliwia wykluczenie przeciwwskazań, wśród których znajdują się:
- cukrzyca,
- ciąża,
- karmienie piersią,
- padaczka,
- infekcje skóry,
- łuszczyca,
- rozrusznik serca.
Powinno się pamiętać o zaleceniach przedzabiegowych. Jednym z nich jest ograniczenie opalania – na ciemnej skórze zabieg może być mniej efektywny. Należy także zrezygnować z leków i kosmetyków fotouczulających: retinoidów, niektórych ziół i antybiotyków. Warto dbać o odpowiednie nawilżenie skóry i unikać depilacji oraz peelingów.
Czytelniku pamiętaj, że wszystkie informacje oraz artykuły opublikowane na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji ze specjalistą. Stosowanie treści zawartych na naszej stronie internetowej każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.