Darmowe ogłoszenia wynajmu – gdzie je dodać?

Masz mieszkanie lub dom do wynajęcia i musisz znaleźć odpowiednich lokatorów? Nie jest to wcale trudne. Na początek zastanów się, jacy najemcy będą idealni do oferowanej przez Ciebie nieruchomości. Następnie dodaj ogłoszenie na renomowanej, popularnej stronie do wystawiania ogłoszeń. Kolejnym krokiem będzie selekcja kandydatów spełniających Twoje kryteria i na koniec – podpisanie umowy najmu.
Pamiętaj, że z wynajmowaniem mieszkań czy domów wiążą się pewne formalności skarbowe – nie ma ich jednak wiele, a obecnie wszystkich obowiązków podatkowych możesz dopełnić online. Wynajmowanie mieszkania jest naprawdę proste, a o korzyściach z nim związanych nie trzeba nikogo przekonywać. Czytaj dalej i dowiedz się, co musisz zrobić krok po kroku.
Gdzie zgłosić wynajem mieszkania?
Zacznijmy od formalności podatkowych związanych z wynajmowaniem nieruchomości – bo one zwykle nastręczają najwięcej wątpliwości i obaw. Przede wszystkim właściciel lokalu ma obowiązek odprowadzać podatek z tytułu najmu – zgodnie z wybraną formą opodatkowania.
Przychody z najmu mogą być rozliczane na zasadach ogólnych, w formie ryczałtu, jako najem prywatny, działalność gospodarcza czy w ramach odprowadzania podatku od towarów i usług. Warto jednak zaznaczyć, że osoby wynajmujące nieruchomości prywatnie (nie prowadzące działalności gospodarczej z tym związanej) mają do wyboru dwie formy opodatkowania – zasady ogólne oraz ryczałt. Wcześniej od wybranego sposobu opodatkowania zależało, na jaki rachunek należało przelać pieniądze do fiskusa. Od 2020 roku podatnik generuje indywidualny mikrorachunek (za pośrednictwem strony rządowej) – numer konta będzie zatem taki sam niezależnie od tego, czy wybrałeś ryczałt, czy zasady ogólne odprowadzania podatku za wynajem.
Co zatem musisz zrobić? Wybrać formę opodatkowania, a następnie przelać miesięczny/ kwartalny ryczałt bądź miesięczną zaliczkę na podatek na wygenerowany mikrorachunek. Pierwsza wpłata traktowana jest jako zgłoszenie do urzędu skarbowego wynajmu mieszkania. Żadne dodatkowe zgłoszenie wynajmu nie jest już konieczne.
Wynajem mieszkania – gdzie opublikować ogłoszenie?
Zanim zaczniesz zarabiać na nieruchomości, musisz znaleźć lokatorów. Przed dodaniem ogłoszenia zastanów się, czy zależy Ci na wynajmie okazjonalnym, krótkoterminowym, długoterminowym, czy akceptujesz zwierzęta domowe w mieszkaniu, czy lokatorzy mogą być osobami palącymi itp., czy oferta będzie raczej skierowana do studentów, czy może rodzin itp. Sprecyzowanie własnych wymagań pomoże Ci napisać jak najlepsze ogłoszenie i uzyskać zgłoszenia od preferowanej grupy docelowej.
Gdzie dodać ofertę? Zdecydowanie najbardziej optymalną metodą będzie skorzystanie z portalu ogłoszeń. W kraju działa ich kilka – warto wybrać jeden z najpopularniejszych np. abc.pl. Jest to platforma z ofertami lokalnymi, bardzo łatwa w obsłudze i intuicyjna. Ponieważ należy do najbardziej znanych serwisów typu kupię-sprzedam w Polsce, codziennie trafiają tu tysiące osób, także tych, które szukają mieszkania bądź pokoju dla siebie. Darmowe ogłoszenia wynajmu abc.pl to bez wątpienia dobry pomysł, gdy chce się znaleźć odpowiednich lokatorów w krótkim czasie.
Co zatem trzeba zrobić, by zacząć poszukiwania? Wystarczy kliknąć w przycisk DODAJ OGŁOSZENIE ZA DARMO, a następnie uzupełnić wymagane pola. Podaj tytuł – niech będzie zachęcający, następnie jak najbardziej precyzyjny opis, zdjęcia nieruchomości (opcjonalnie, jednak warto to zrobić!), i dane kontaktowe. W tym miejscu określ także właściwą kategorię, do której będzie przypisana oferta – Nieruchomości, oraz właściwą podkategorię – np. Pokoje, Mieszkania czy Domy, a także to, czego dotyczy oferta – wynajmu, sprzedaży czy zamiany. I to wszystko – teraz wystarczy czekać na zgłoszenia od zainteresowanych osób.
Brzmi to prosto i takie właśnie jest. Publikacja oferty wynajmu na rzetelnym portalu ogłoszeń to najskuteczniejszy sposób na dotarcie do dużej liczby osób. W efekcie masz szansę na uzyskanie licznych zgłoszeń i umówienie się z zainteresowanymi na oglądanie nieruchomości, a następnie podpisanie umowy najmu. A zatem – do dzieła!
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany